Asansör Yeşil Etiket

Asansör Yeşil Etiket

Asansör kontrolleri yönetmeliği gereği gerekli kontroller ilgili ve yetkili kurumlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Makine Mühendisler odası ( MMO), TSE, ROYAL CERT, AND vb firmalar ve bazı bölgelerde belediyeler tarafından yapılan muayeneler sonucunda asansörünüzün kullanıma uygun yada uygun değil kararı verilerek, uygun bulunmayan asansörlere kırmızı etiket, uygun bulunan asansörlere ise Yeşil Etiket verilmektedir.

Kırmızı etiket ve raporu verilen asansörler 1 ay sürede asansör eksiklerini yaptırmanız için size süre tanınır. Belirtilen zamanda asansör eksiklerini yaptırmadığınız takdirde cezai işlem ve asansör mühürlenmesine kadar yasal haklara sahip kurumlarca asansör servise kapatılır.

Mavi Etiket Asansör hafif kusurlu olarak kullanıma uygundur anlamı taşımaktadır. Hafif bulunan kusurlar ise Asansörün çalışmasında emniyet açığı olmayan maddelerden ibarettir.

AHD Asansör, Kırmızı etiket almış asansörün rapordaki eksik maddelerini tamamlayarak asansör revizyonunu gerçekleştirip muayeneye hazır hale getiriyoruz.

Asansör Muayene uygunluğu, Asansör Yeşil etiket alımı , Asansör Mavi etiket alımı, Asansör kırmızı etiket eksikleri tamamlama, MMO asansör muayene eksikleri giderme, AND asansör eksikleri giderme, TSE asansör muayene eksikleri giderme, Royal Cert asansör muayene eksikleri giderme, asansör muayene eksikleri giderme